en-uygun-trafik-sigortasi

Zorunlu Trafik Sigortasını En Uygun Nasıl Alırım?

Zorunlu trafik sigortası, trafiğe çıkan her aracın sahip olması gereken bir sigorta türü olup, yaptırılmadığı zaman cezası olan bir sigorta türüdür. Zorunlu olan trafik sigortasına en uygun fiyata sahip olmak herkesin istediği bir durumdur.

Trafik Sigortası Zorunlu Mu?

Trafiğe çıkan her aracın yaptırılması zorunlu olan ve trafik sigortasız trafiğe çıkması yasak olan bir sigortadır. Trafik sigortasız trafiğe çıkmanın cezası vardır.

Zorunlu Trafik Sigortası Ne İşe Yarar?

Trafik sigortası, trafikte bulunan her aracın yaptırması zorunlu olan sigorta olup, bir nevi trafikte bulunan insanların can ve mal güvenliğini koruyan bir sistemdir. Trafik sigortası, araç kaskosundan farklı olup sigortalı aracı değil, karşı tarafı ve üçüncü şahısların can ve mal güvenliğini sigortalayan bir üründür. Karşı tarafa gelen zarar maliyetlerini karşılar. Araç kaskosunda ise durum farklıdır, kaskolu aracın sahibini ve aracını koruyan bir sigorta olarak onlara zarar gelmesi durumunda maliyetleri teminat altına alır.

Zorunlu Trafik Sigortası Kaç Gün İçinde Yapılmalı?

Trafik sigortası her yıl yenilenmesi gerekir. Eğer aracın yeni sahibi iseniz bu süre 15 gündür. Eğer aracın yeni sahibi değilseniz bir gün bile trafik sigortasız trafiğe çıkamazsınız. Bundan dolayı sigorta poliçenizi takip etmeli ve sigortanız bitmeden yenilemelisiniz. Aksi takdir de bir cezaya maruz kalabilirsiniz.

en-uygun-trafik-sigortasi

Zorunlu Trafik Sigortası Cezası Ne Kadar?

Trafik sigortanız olmadan trafiğe çıktığınızda 2019 yılı için ödeyeceğiniz ceza miktarı 108 ₺’dir. Aracınızın sigortasız olduğu halde trafiğe çıktığı için çekici ile otoparka çekilmesi gibi nedenlerden doğan masrafları da sizin karşılamanız gerekir. Bu gibi masraflar cezaya dahil değildir. Bu masrafları ayrıca ödemeniz gerekir.

En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Al

İstanbul Üsküdar’da hizmet veren Gençel Sigorta, geniş ürün yelpazesiyle müşterilerinin isteklerini karşılamak için alanında uzman kişilerden oluşturduğu ekibiyle müşterilerine en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyor. Tüketicilerin en iyi sigorta deneyimini yaşamaları için çalışan Gençel Sigorta, hasar anında her zaman yanınızda olmaya çalışarak en zor zamanınızda destek olarak sizleri yalnız bırakmıyor. En uygun trafik sigortası teklifini almak için bizlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Merhaba

Sigorta teklifleri için  0532 640 55 47 nolu numarayı arayabilirsiniz.

× Whatsapp Destek