En uygun seyahat sigortası teklifleri için, aşağıdaki formu doldurun.

Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası, seyahatlerinizin süresi boyunca kullanabileceğiniz, seyahat ile ilgili başınıza gelebilecek olumsuz etkenlere karşı kişiyi güvence altına alan özel bir sigorta çeşididir.

Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Genellikle seyahat süresince geçerli olacak şekilde yapılan kısa vadeli bu özel sigorta çeşidi, genel olarak aşağıdaki teminatları kapsamaktadır.

  • Maddi zararların karşılanması
  • Sağlık giderleri
  • Sürekli sakatlık
  • Ölüm

Yukarıda sıraladığımız ana teminatlar dışında çeşitli sigorta şirketlerinde bulabileceğiniz seyahat sağlık sigortasına ek teminatlarda vardır. Bu ek teminatları genel olarak sıralamak gerekirse; sağlık dışında seyahat esnasında başınıza gelebilecek, bagajlar ile ilgili zararların karşılanması, seyahat gecikmesi veya iptali durumunda uğranılan zararların karşılanması gibi ek teminatlara da rastlanabilir.

Yaptıracağınız seyahat sağlık sigortası kapsamında seyahat ettiğiniz bölgede ani rahatsızlanma veya kaza geçirmeniz durumunda, kaldırılacağınız hastanede yapılan müdahale masrafları, gerekli görüldüğü durumlarda yapılacak ameliyat masrafları ile doktor tarafından yazılan ilaçların masrafları, sigorta şirketi tarafından ödenir. Ayrıca kaldırılan hastanede gerekli ekipmanların bulunmaması durumunda daha teşekküllü bir sağlık kurumuna nakil masrafları da sigorta kapsamı içerisindedir. Ayrıca taburcu olunması durumunda, tedavi eden sağlık kurumunun raporu doğrultusunda, seyahatin devam edilemeyeceği ve kişinin ikametgahına geri dönmesi gerekliliğine karar verilirse, dönüş masrafları da poliçe kapsamına dahil edilmek suretiyle sigorta şirketi tarafından ödenir. Bu durumunun dışında sigortalı geçirdiği rahatsızlık veya kazadan dolayı vefat eder veya sakat kalırsa, yakınlarına seyahat sigortası poliçesinde belirtilen tutarlarda tazminat ödemesi de gerçekleşir.

Seyahat Sağlık Sigortası İle İlgili Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

  • Poliçenin başlangıç ve bitiş tarihi
  • Seyahat edecek kişi sayısı
  • Seyahat edilecek ülkenin vize şartları uygunluğu
  • Seyahat edilecek ülkenin coğrafi konumu

Yapılacak olan seyahat sigortasında başka bir ayrıntı ise seyahat edilen bölgeye göre poliçe oluşturulmasıdır. Genellikle seyahat sigorta çeşitleri yurt içi ve yurt dışı seyahat olmak üzere ikiye ayrılır. Yurt dışı seyahat sağlık sigortası ise Avrupa bölgesi ve tüm dünya şeklinde seçeneklere sahiptir. Talep edilen bölgeye ve seyahat süresine göre prim ödemeleri değişken olabildiği gibi bu poliçe özelinde cüzi denebilecek tutarlarda bir prim ödemesi çıkmaktadır.

×

Merhaba

Sigorta teklifleri için  0532 640 55 47 nolu numarayı arayabilirsiniz.

× Whatsapp Destek