En uygun trafik sigortası teklifleri için, aşağıdaki formu doldurun.

Trafik Ve Kasko Sigortası

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik Sigortası muhtemel bir kaza durumda sizi,aracınızı,diğer aracı veya şahsı koruma altına alan yaptırılması zorunlu bir sigorta türüdür. Zorunlu Trafik Sigortası olmayan araçların trafiğe çıkmaları yasaktır.

İki sigorta türü arasında özellikle kasko sigortası kendi içinde oldukça çeşitli seçeneklere sahip olabilir. Bununla birlikte, yasal olarak yaptırılması zorunlu olan bir diğer Trafik Sigortası daha vardır. Zorunlu Trafik Sigortası olarak adlandırılan bu sigorta uygulaması, nispeten daha dar kapsamlıdır. Bununla birlikte yine kasko poliçelerine kıyasla daha ekonomiktir.

Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında

Sigortanın maliyetleri karşılaması, kazaya karışan kişilerin kusur durumu neticesinde netlik kazanmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Kendi Arabamın Hasarını Karşılar Mı ?

Zorunlu Trafik Sigortası kapsamında güvence altına alınan hasarlar sadece üçüncü şahıslara ait olanlardır.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?


Zorunlu Trafik Sigortası prim tutarları belirlenirken dikkate alınan bazı genel faktörler vardır. Bununla birlikte, sigorta şirketlerinin yaklaşımlarına göre prim tutarları değişebilir.

Bu noktada, araç yaşı, markası ve modeli, sürücü yaşı, hasarsızlık indirimi ve aracın kayıtlı olduğu il gibi birçok etken şirketler tarafından denkleme dâhil edilir.

Zorunlu Trafik Sigortası Gecikme Zammı Ne Kadar?

Zorunlu sigortayı zamanında yenilemenizin için önemli etkenlerden biri de gecikme zamları ve indirim haklarından mahrum kalma durumlarıdır. Zorunlu Trafik Sigortasını yaptırmayı ve yenilemeyi geciktirdiğiniz her bir ay için poliçenize 5% tutarında gecikme zammı uygulanır. Bununla birlikte, yaşanan bu gecikmeler neticesinde sahip olduğunuz kademe ile elde ettiğiniz indirimlerden de yararlanamazsınız.

Kasko İle Zorunlu Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Zorunlu araç veya Trafik Sigortası adıyla bilinen sigortanın, kasko sigortaları ile ayrıştığı en belirgin nokta kapsamdır. Zira kasko sigortaları hırsızlık, kundaklama, teknik arızalar, kaza vb. birçok senaryoda aracınızın alacağı hasarı karşılarken, zorunlu sigorta yalnızca üçüncü kişilerin hasarlarını karşılamaktadır.

Kasko sigortası tamamıyla isteğe bağlı yaptırılan bir sigortadır.

×

Merhaba

Sigorta teklifleri için  0532 640 55 47 nolu numarayı arayabilirsiniz.

× Whatsapp Destek